محل تبلیغات شما

صدایش پشت تلفن کاملاً می‌لرزید. گویا موضوع مهمی، خیلی نگرانش کرده بود. آرام و غمگین گفت: "می‌دانید که من دانش‌آموز متوسطی هستم. امسال قصد نداشتم برای کنکور درس بخوانم، اما الان نظرم عوض شده است و می‌خواهم مطالعه را شروع کنم، ولی خیلی‌ها ناامیدم کرده‌اند و می‌گویند که کلاً باید بی‌خیال شوم؛ آخر با این وقت کم نمی‌توانم موفق شوم. می‌خواستم نظر شما را در این مورد بدانم. به نظر شما من چه کار کنم؟" همان‌طوری که به صحبت‌های سیما گوش می‌دادم، نگاهی به تقویم انداختم. تقویم، اوایل اسفند ‌‌ماه را نشان می‌داد. با خودم گفتم "مگر الان برای کنکور دیر شده است؟!" سیما منتظر جواب من بود و من به این موضوع فکر می‌کردم که مشکل سیما، هر سال، مشکل بسیاری از داوطلبان است. هر سال، داوطلبان زیادی به دلایل مختلف، مانند بیماری، مشکلات خانوادگی، اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی و حتی اهمال و تنبلی، نمی‌توانند از تابستان یا مهر ماه به صورت مرتب و اصولی شروع به مطالعه کنند. برخی از این داوطلبان با یک تصمیم‌گیری درست و برنامه‌ریزی حساب شده بخوبی می‌توانند از وقت باقی مانده، بهترین استفاده را بکنند؛ اما عده دیگری از داوطلبان، واقعاً نمی‌توانند که یک تصمیم درست و اصولی بگیرند؛ بنابراین، نمی‌توانند موفق شوند. در این میان، عده‌ای هم هستند که ابتدا خوب شروع می‌کنند، اما وقتی به اواسط کار می‌رسند، به دلایل مختلف ناامید شده و دست از تلاش می‌کشند و پس از مدتی، دوباره درصدد مطالعه برمی‌آیند؛ اما گمان می‌کنند که از سایر داوطلبان به کلی عقب مانده‌اند؛ بنابراین، سر دو راهی مطالعه یا کنکور ندادن می‌مانند.
با توجه به اینکه این مساله می‌تواند مشکل بسیاری از شما داوطلبان عزیز هم باشد، در این مقاله سعی می‌کنیم تا شما را با راهکارهایی آشنا کنیم که با استفاده از آن در زمان باقی مانده نیز می‌توانید با یک نتیجه خوب در کنکور قبول شوید. قبل از آن، حتماً به این موضوع توجه داشته باشید که این اتفاق، امکان‌پذیر و شدنی است و حتی برخی از داوطلبان بسیار موفق کنکور نیز از جمله همین عزیزانی هستند که تقریباً در چهار ماه پایانی شروع به مطالعه می‌کنند. از مهم‌ترین علت‌های ثمربخش بودن این موضوع، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
الف - اصل فراموشی
احتمال فراموشی هر مطلبی که در زمان نزدیک به کنکور خوانده شود، کمتر است و نیاز به دوره کمتری برای یادگیری و به خاطرسپاری دارد؛ پس نگران نباشید و مطمین باشید که اگر خوب و با دقت مطالعه کنید، حتماً می‌توانید بخوبی به تست‌ها پاسخ دهید.
ب - اصل تراکم
منظور از اصل تراکم این است که هرگاه مغز در محدودیت زمانی برای یادگیری قرار بگیرد، بازدهی آن افزایش می‌یابد؛ به عبارت دیگر، مغز تمایل دارد که کارها را هر چه سریع‌تر انجام دهد. هر سال، بازدهی مطالعاتی بیشتر داوطلبان، از یکی دو ماه مانده به کنکور بشدت افزایش می‌یابد. حال اگر شما عزیزان هم بتوانید از الان مطالعه مفید و قدرتمندی را شروع کنید، قطعاً از چنین فرآیندی، یعنی مطالعه متراکم، می‌توانید بهتر استفاده کنید.
به ادامه ی مطلب بروید.

سوالات متداول ترمیم معدل کنکورسراسری97

افت تحصیلی؛ چون و چرا؟...

مهر؛ آغازی برای موفقیت

مطالعه ,کنکور ,داوطلبان ,یک ,موفق ,الان ,هر سال، ,در این ,است و ,این موضوع ,مشکل بسیاری

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

بیا تو مالزی بارانی فردایی روشن Omron Iran ▌│█║▌║▌║ כارڪ đαяκسایـــכ šıđe ║▌║▌║█│▌ کفش کتونی اسپرت مجلسی چرمی مشکی سفید زنانه دخترانه 2021 تاپ موزیک dolantude Cheap Jerseys China Dionna's site